Červenec 2007

Ibišek XXL

30. července 2007 v 17:00 | J.
V sobotu jsme v Hornbachu na Slánské (Praha 6) zahlédli venkovní ibišek, inzerovaný jako velikost XXL. Keřík, který listy moc ibišek nepřipomíná, ale květy setsakra ano a to skutečně velikými, největší víc jak 20 centimerů. Barva světle růžová s tmavým žilkováním. Cena? Bez pár korun 500 kč.
No nekupte to....

Ibiškování

21. července 2007 v 9:16 | J.
V poslední době nějak nestíhám - pokud se týká ibiščích mazlíků, stejně jako spousta z Vás jsem v těchto horkých dnech pobíhala okolo těch věčných vyschlotin a pořád zalévala :o) - dá se říct že téměř všechny kvetou kromě žlutého plnokvětého, který jsem před dvěma měsíci citelně zredukovala nejen stříhem, ale také co do veilkosti kořenového balu (nebo když nekvetou, mají nasazená poupata). Jinak pokud chcete vidět stránky jiných ibiškových šílenců, tak nesmíte minout web paní Marie www.ibiskovemameni.wbs.cz - má spousty ibišků a jsou nádherné a najdete tam spoutu fíglů na pěstování a další stránky jiného přiznivce ibišků a to je web pokojovky.blog.cz

Přeju Vám a Vašim ibiškům krásné léto! Jitka
P.S. Nejen tato fotka je ke stažení na webu s tapetami na této adrese http://cz.desktop-wallpapers.org a část s ibišky je přímo tady http://cz.desktop-wallpapers.org/kategorie/flowers/hibiscus/ (ať to nemusíte hledat)

Novinka: mám modrý ibišek

12. července 2007 v 18:30 | J.
Kdysi jsem tu inzerovala, že sháním modrý ibišek a včerejší den se stal dnem, kdy jsem se stala šťastnou majitelkou zakořeněného prcka, který nejen že vystrkuje nové zelené lístečky, ale má už i několik modrých poupat. Teď ještě musím vymyslet, kam jej na zahradě umístím, aby mi ho nezahubila moje chlupatá destrukční četa. Destrukční četou je u nás fena německého ovčáka, můj mazlík vážící 38 kilo a s radostí šlapající po všech mých kytičkách a roční 40ti kilové štěňátko mého syna a jeho dívky, které někde zcela určitě má v předcích norníka, neboť hrabe jako zběsilá :o)

Tímto veřejně děkuji hodné paní Jarce S. za modrý venkovní i další pokojový ibišek (už jsem zapomněla jaké barvy, o to raději se nechám překvapit).

Výstava ibišků

3. července 2007 v 23:07 | J.
Výstava ibišků a mučenek se koná - ... možná ano, možná ne. POZVÁNKU RADĚJI RUŠÍM VIZ KOMENTÁŘ KE ČLÁNKU. Pravda mě moc nepotěšíl, jinak děkuji za upozornění za nás všechny ibiškové nadšence. (dopl. 11.7.2007)

Jeden růžový kvete, na druhý čekám

1. července 2007 v 20:56 | J.
Nic moc se u nás neděje.... jeden růžový už kvete, na druhý růžový čekám. Ibišky stále kvetou a mohu Vám říci, že vidět 5-6 květů různých barev najednou vedle sebe je fakt veliká radost. Přestože dbám na zálivku a přihnojuji pravidelně, připadají mi trochu vysílené. Taky se mi objevily ty prťavé mušky, zatím jen několik kousků, to pak většinou zalévám výhradně do mističky a čekám, až se zase ztratí (larvičky totiž obývají vrchní vrstvu zeminy a potřebují vlhkou hlínu, sucho je zahubí). Kde se berou, když třeba několik měsíců mám klid, to opravdu netuším. Hezký ibiščí den všem...!