Srpen 2007

Zahradní ibišek - XXL?

24. srpna 2007 v 13:26 | J.
Ještě k těm obřím velkokvětým ibiškům: před týdnem jsem potkala - jdouce směrem k domovu - naší sousedku, kterou jsem minulý rok obdarovala pokojovým ibiškem, protože mi ty moje ibiščí potvory v dobrém závidí a vůbec je to takovej kytičkovej nadšenec. Šla a vláčela s pomocí syna dva květináče. Ptala jsem se jí, co to vleče a k čemu to potřebuje. Zkrátím to: vyprávěla mi, že získala před časem semínka obřích ibišků až z Kanady a že jí nádherně kvetou (že podobné růžové mají v Hornbachu) a že ať se jdu podívat, že to stojí za to. Šla jsem se podívat a stálo to za to. Překrásné obří květy růžové barvy se tmavým žilkováním se pyšně skvěly na pěkných, skoro metr vysokých keřích a byly hojně obsypány poupaty. Prostě nádhera, a já mám slíbená semínka. Jo a ty květináče byly pro ně, aby je mohla přesadit do větších.

Trošku jsem popátrala po webu a podařilo se mi najít jeden článek a tak mě napadlo že byste si ho třeba chtěli přečíst taky.... klikněte http://www.kvetyazahrada.sk/index.php?id=654
...............................
Po sepsání těchto pár slov jsem s překvapením zjisitila, že o něm píše Maruška na svých stránkách a říká mu Americký ibišek.

Takže na hlavní stránce úplně dole tady http://www.ibiskovemameni.wbs.cz/ - pěkné, že?

Oranžový jednoduchý včera rozkvetl

11. srpna 2007 v 15:27 | J.
Ibišek na fotce jsem získala před rokem jako prťavej řízek a ze začátku vypadal, že zajde. Naštěstí se tak nestalo tento poklad s růžovofialovým okem včera rozkvetl prvním květem. Hezký ibiščí den!

Youtube: Hibiscus Winners at the 2007 Florida State Fair

8. srpna 2007 v 7:44
Tak aby blog o ibišcích nezahálel: na odkazu je prezentační video vítězných ibišků pěstitelů z USA z výstavy, která se konala na Floridě, a je místěno na serveru Youtube a spustíte si jej zde

Jestli budete mít zájem, mohu sem občas vložit i další, pokud budete mít zájem, napište to do komentářů nebo návštěvní knihy.

Zahradní velkokvětý ibišek

2. srpna 2007 v 21:55 | J.
TIP: tady jsem náhodou objevila, že vyprodávají (???) Zahradní velkokvětý ibišek - červený
Prodejce uvádí:

Cena: 98,- Kč s DPH TRVALKA ! Rostliny dorůstají až do 1 metru. Mnoho květů o průměru 23 cm. Nevymrzá. Barva červená. Zasílat budeme během 06-08/2007.

Výprodej viz odkaz: http://www.lebis.cz/Section.aspx?sid=247