Listopad 2007

Jak je právě teď zalévám

25. listopadu 2007 v 10:34 | J.
Listy mi stále lehce žloutnou, ale tu a tam a víceméně náhodně. Moje ibišky kupodivu stále kvetou, i když ne tolik intenzivně jako od jara do podzimu a květy jsou menší.

Poslední týdny je zalévám 2x týdně. Pokud je ibišek povadlý a kořenový bal je viditelně suchý jako troud - nejen vizuelně, ale i na "omak", neupejpám se a proleju jeho bal pořádně seshora. Pokud je zemina navlhlá, zalévám pouze symbolicky. Pokud mi bal připadá od poslední zálivky vlhký až příliš, zálivku úplně vynechám a stav ohodnotím za ty 3-4 dny.

Hezký ibiščí den :o) Jitka

Martin přijel na bílém koni, ibišky kvetou a vánoční kaktus odkvétá

11. listopadu 2007 v 10:39
Já mám takové dloužky vůči tomuto blogu, ale dnešní Martin na bílém koni mi kříží moje časové plány a dnešní ráno bylo ve znamení hlásání od mé drahé polovičky: "Kvete liška, viděla jsi jí?" a tak tyto blogovací dluhy napravuji. Tento ibišek (říkám mu liška) je sluníčko mého ibiškového srdce a nekvetl už asi dva týdny a tak jsem vzala i foťák. Ibišek - zřejmě původem z Hawaie - na pozadí se sněhem vypadá opravdu dojemně! Ten oranžový s červeným žilkováním kvete jako ďas a dnes má nachystaných asi 10 poupat. Na závěr fotky květů vánočního katusu, který se jako každoročně zbláznil a vykvetl dlouho před vánocemi (právě odkvétá).

A ještě vánoční kaktus (právě odkvétá):