Leden 2008

Ostříháno!

31. ledna 2008 v 21:37 | Jitka
Hezký den všem ibiščím nadšencům, o posledním lednovém víkendu jsem střih dokončila u všech svých zbývajících svěřenců, je pomalu čas ibiščího zkracování (aspoň u nás doma), prostříhala jsem místy až o polovinu listových vršků a tímto hlásím, že někteří z mých svěřenců zvesela obrážejí (v místech okolo střihů se již objevují malinké zelené lístečky). Prcek ze Sardínie stále žije, stojí vetknutý do hlíny která stále zvlhčována a on sám je zaklopen zavařovačkou a lístečky se zatím tváří vcelku vesele. Opakuji, odfiknut byl před 4mi měsíci a tímto jeho naděje na přežití výrazně stoupají. U "Adély" (to je ten nádherný oranžový s fialovým středem) lezou v hlíně nějaké brebery, to mám ale radost... ale většinou mě pomáhá zalévat jen do mističky pod květníkem a tyhle larvové potvory pak zahynou a nelíhnou se mušky.... :o) Jsem teď doma po jistém doktorském kuchacím výkonu a pokud bude psací nálada ozvu se :o)

Hezký ibiškový den všem, Jitka

Něco jsem již ostříhala

22. ledna 2008 v 18:19
Ahoj, část svěřenců jsem již sestříhala, část z ibišáků na ošmikání čeká. Také jsem je přihnojila Kristalonem pro pokojové květiny. Ten řízek dovezený ze Sardinie stále ještě žije, téměř po 4 měsících ve skleničce s vodou jsem jej zasadila do hlíny a zaklopila zavařovačkou a čekám zda pustí kořínky (žádné se totiž zatím neukázaly). Je to jednoduchý květ, tmavě žlutá barva se středem barvy višní a když už přežil tu dalekou cestu autem, fakt by byla škoda, aby se neuchytil. Pochází odsud

Od paní Jarky jsem k vánocům dostala Schizopetalus (Korálový ibišek), vypadá vcelku spokojeně, prostě pohoda. Pro ty z Vás, kdo nevědí jak vypadá, mám tento odkaz

Hezký ibiščí den všem, Jitka

Odhodlávám se ke střihu

17. ledna 2008 v 21:18 | J.
Ale pořád váhám. Slunce je pořád málo (je spíš zašmouláno), a přitom je už pomalu přichází čas na střih - není nad to ibišáky dostatečně okudlat (případně i přesadit), aby s jarem vykvetly. A co Vy, už jste ostříhali? Máte-li chuť a čas, podělte se s ostatními... hezký ibiščí den, J.

Úspěšný rok 2008 všem ibiščím nadšencům

1. ledna 2008 v 18:55
a jejich miláčkům, to Vám ze srdce přeju. Jsem přesvědčená o tom, že ti kdo milují ibišky, musí mít ibiščí srdce celé ze zlata :o) . Tak a teď věcněji: z Dafralu dnes přišel zajímavý e-mail, ve kterém se praví toto:

"NOVINKA ROKU ! Elektronický katalog rostlin na CD
Katalog bude obsahovat přibližně 200 fotografií ibišků, pelargonií, kamélií a passiflor. Fotografie budou ve velkém rozlišení, tudíž se budete moci detailně kochat Vašimi oblíbenci (z praxe víme, že to jsou zejména ibišky:-), ale snad Vás nadchnou i ty další...). Čísla u fotek slouží k objednávce. Kromě obrázků, na kterých celé CD stojí, bude k dispozici seznam a ceník. Těšit se též můžete na bonus. Nyní se zpracovává návrh designu CD, kalkulují se náklady a vybírají ty nejkrásnější fotky. Během prvních dvou měsíců by mělo být vše hotové a poté začneme s přijmem objednávek. Vydání katalogu na CD plánujeme na jaře 2008! O přípravě i vydání budete včas informováni. Mnozí nedočkaví nás již upozorňují na svůj zájem, ale můžeme Vás uklidnit, dostane se na všechny."

Web Dafralu naleznete zde