Březen 2008

Celkem nic nového

12. března 2008 v 14:48 | J.
Zahájila jsem přesazování u těch mých kousků, u kterých se to ukázalo jako docela nutné. Zbytek budu řešit přihnojováním a uvidím. Ten řízek (už jsem o něm hovořila dříve) uloupnutý na jižním pobřeží ostrova Sardinie v září 2007 (což je cca 5,5 měsíce) pořád ještě žije: tedy spíše živoří.
Je vetknutý již asi měsíc do hlíny, původní listy jsou vzhledu silně mdlého, ovšem nahoře na šošolce se objevují malé zelené pupeny. Buďte ujištěni, že jsem napnutá jako kšandy, jak dopadne a podělím se o to s Vámi.

Mimochodem, máte někdo zkušenosti s vypěstováním ibišků z řízků dovezených z jižních zemí? A jsou to zkušenosti dobré nebo špatné?

Žloutnou listy

6. března 2008 v 7:24 | J.
Chladné teploty posledních dnů a zejména dnešní studené noci způsobily, že se na rostlinkách tu a tam objevily žluté listy. Zřejmě to bude tím, že moje ibišky stojí přímo za sklem na oknech směrem na jih, takže jsou vystaveny prudkým teplotním změnám.

Jinak mám už první nesmělé květy (z poupat na v lednu neostříhaných výhonech), rostliny po sestřihu zuřivě obrážejí a na některých nových výhoncích jsou vidět náznaky nových poupat. Je to tak, konečně přichází slunce a přichází čas jara.

Pěkný den všem ibiščím nadšencům, Jitka