Červen 2008

Kvete to, kvete

27. června 2008 v 17:00 | Jitka
Ahoj, musím zkonstatovat, že mi to kvete a kvete, a já mám radost - ovšem ibiščí spotřeba vody je v tomto horku za slunnými okny přímo astronomická.

Vzkaz pro paní Jarku: ten Váš korálový brouček poprvé rozkvetl a vzkaz všem ostatním: nestihla jsem ho vyfotografovat, je řeč o Korálovém ibišku. Není všem dnům konec, fotka určitě někdy bude...

Hezký klidný víkend

Jak kvetl oranžovožlutý s červeným žilkováním

21. června 2008 v 22:11
foto je z 19.6.2008. Další důkaz o tom, jak ibišky milují přímé slunce a s radostí kvetou.... pět květů najednou na takové prtě, to je vážně zážitek.

Zalévání stíhám těžko, psaní vůbec ne

11. června 2008 v 18:00 | J.
Já ostuda!!! Jak praví titulek, nestíhám to, i zalévání šidím (tuhle jich byla půlka ovadlých hanba mluvit). Pravdou je že některé kousky kvetou jako o život, některé přespříliš rostou a bude potřeba je sestříhnout.

Po dlouhém boji to vzdal ten řízek dovezený ze Sardinie - od konce září až do začátku června statečně bojoval o život, ale nakonec prohrál a odešel do věčných lovišť.

Z Dafralu došla pozvánka, cituji:

"Již za týden se v areálu Zahrady Dafral v Chomutově otevřou brány Vám, obdivovatelům a pěstitelům ibišků, mučenek a muškátů. Výstava potrvá od úterý 17. června do 27.června 2008. Návštěvu, prosíme, ohlaste předem formou telefonickou, či elektronickou (mailem), abychom s Vaší návštěvou počítali! Je lepší předcházet tak případným nepříjemným situacím pro obě strany. Vstupné do Zahrady se neplatí!" - více