Červenec 2008

Nevídaná věc

30. července 2008 v 19:57 | J.
Už několikrát jsem tu vyprávěla o statečném řízku ibišku barvy tmavěžluté a vínovým okem, kterak s námi v září 2007 urazil 1500 km autem a 300 kilometrů po moři až z jižního pobřeží ostrova Sardínie. Řízek byl nejdřív ve vodě, kde zatrvrzele odmítal pustit kořínky, a tak jsem jej po mnoha měsících zasadila do hlíny a zaklopila skleničkou od zavináčů. Lístečky však časem opadaly a z kousku dřeva smutně koukaly jen malinkaté zelené ocásky. Na jaře 2008 jsem tady někde - a to prosím opravdu dost smutně - oznamovala, že to vzdal a že je po něm.

Já ho ovšem nakonec nevyhodila a hned řeknu proč. Prostě on nevypadal jako suché dřevo, vypadal jako živé dřevo s mízou, takový malý čouhající klacíček, ale bez listí. Nechala jsem ho stát na žhavém okně i v těchto horkých teplotách zaklopený sklenicí a když se mi zdálo, že je substrát suchý, zalévala jsem ho.

A dnes přišel šok: 10 měsíců po odstřižení z keře obráží a jsou na něm rašící malinké zelené lístečky. Kdybych to neviděla na vlastní oči, neuvěřila bych.

Dnes je vůbec ibiškový den: dostala jsem od kamaráda tři další barvy a verze květů, za chvíli to tady budu mít jako v ibiškovém království :o)
Hezké léto

Kterak Daniel roubuje ibišky

22. července 2008 v 21:55 | J.
Lidi koukněte na odkaz, to stojí za to. Právě Vás posílám podívat se na fotky jednoho ibiščího nadšence, který - cituji: "Ibišky které jdou špatně množit jsem rouboval na dobře množitelné"

Fotografie Můj pětibarevný ibišek a fotka patří do alba, které je zde
Ibišky, fotka a celé album nepatří pochopitelně mě, ale onomu roubovateli :o).

Jitka

Červencové hlášení

20. července 2008 v 21:33 | J.
Ahoj po odmlce :o) - hodně mi to kvete, naneštěstí také dost roste. Tedy spíše rostlo, před týdnem jsem popadla nůžky a provedla drsný, skoro jarní sestřih.

Co zajímavého rozkvetlo začátkem července?

Tenhle květ je fialový s šedými tóny, ze začátku se tvářil jako plnokvětý, teď květy úplně otvírá.


Dodatečně (vzhledem k jednomu komentáři): ano, má panašovaný list. Pro ty kdo náhodou nevědí o co se jedná, list je zelenobílý s uzoučkou červenou obrubou. Je to nádherný kousek.